Корзина
Контакты
Интернет- магазин "КатюнЯ"
Контактное лицо:
Менеджер
Телефоны:
+380 (98) 211-02-10показать+380 (98) 211-02-10
Адрес:
Украина, Хмельницкая обл., Хмельницкий, ул. Каменецкая на карте
График работы:
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 11:00 - 16:00 без перерывов;
Вс выходной
+380 (98) 211-02-10показать+380 (98) 211-02-10

Дисконтні картки: організація та облік.

Дисконтні картки: організація та облік

Слово «дисконт» походить від англійського слова discount і перекладається як «знижка». Дисконтна система стимулює торгівлю та надає можливість людям як потенційним покупцям купувати товари за зниженою вартістю. Пропонуємо розібратись у податковому та бухгалтерському обліку операцій, пов'язаних із дисконтними картками.

Види дисконтних карток

Насамперед зазначимо, що жодний нормативний акт не передбачає особливих вимог щодо випуску (емісії) дисконтних карток. Як наслідок, прийняти рішення щодо випуску дисконтних карток має право кожне торговельне підприємство незалежно від форми власності та системи оподаткування. Відомо, що дисконтні картки можуть використовуватись як інструмент надання знижок та як інструмент надання бонусів.

За технічним виконанням картки можуть бути:

звичайні — виготовляються на паперових носіях без зчитування інформації. За цими картками надають знижки лише за пред'явленням картки;

магнітні картки — виготовляються зі вставлянням зчитувача картки (магнітної смуги, мікросхеми тощо). За цими картками здійснюється зчитування у комп'ютерній системі інформації щодо розміру знижок, суми вартості покупки тощо;

смарт-картки — аналог попередніх карток, які також виготовляються зі вставлянням зчитувача картки. За допомогою цієї картки торговельне підприємство здійснює зчитування із самої картки, а також фіксує інформацію за конкретною карткою з визначенням розміру знижки та суми вартості покупки.

За ідентифікацією держателя картки можуть бути:

персоніфіковані — знижки отримують лише держателі іменних дисконтних карток;

на пред'явника — знижки отримує будь-який держатель карток, тобто дисконтна картка не прив'язана до конкретного члена дисконтного клубу.

За нарахуванням знижок картки бувають:

накопичувальні — покупцеві надають знижку у відсотках, що залежать від вартості покупки;

фіксовані — покупцеві надають знижку за фіксованим відсотком, який не залежить від вартості покупки.

Організаційні моменти

Умовою отримання дисконтної картки може бути придбання товарів на визначену суму на конкретному торговельному підприємстві. Отже, дисконтні картки вручаються покупцям за виконання ними певних умов.

Для того щоб підприємство мало можливість надати торгові знижки власникам дисконтних карток та встановити розмір таких знижок, організувати торговий процес за дисконтними картками, обґрунтувати відображення у бухгалтерському і податковому обліку зміни роздрібних цін у зв'язку з таким продажем, воно повинно наказом керівника затвердити Положення про продаж товару за дисконтними картками, яке має бути доступним для покупців (наприклад, розміщене у кутку споживача). Затвердженої форми Положення немає, тож зміст, порядок, обґрунтування звичайних цін тощо, усі організаційні моменти підприємство розробляє самостійно (примірний варіант Положення наведено у зразку).

Комментарии
Пока нет комментариев
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх